REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rize Haber TV

Yazıcı, Rize Şehir Hastanesi Dolgu Alanındaki Çalışmaları İnceledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yazıcı, Rize Şehir Hastanesi Dolgu Alanındaki Çalışmaları İnceledi
111
30 Temmuz 2022 - 16:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Şehir Hastanesi dolgu alanındaki çalışmaları inceledi. Yazıcı, Şehir Hastanesinin yıl sonuna kadar dolgu çalışmasının tamamlanıp üst yapı ihalesinin yıl içinde yapılacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Şehir Hastanesi projesindeki son durumu yerinde inceledi. Yazıcı, “Hem Eğitim Araştırma Hastanesi hem de merkez Devlet Hastanesi Rize’deki ihtiyaçları karşılama konusunda yetersiz kalıyor. Şehir Hastanesi’nin tamamlanması ile bu eksiklik giderilmiş olacak” dedi.

Rize’de devam eden yatırmaları inceleyerek son durumları hakkında bilgi alan Yazıcı, beraberinde Rize Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak ve teşkilat mensupları ile birlikte incelemelerde bulunduğu Rize Şehir Hastanesi’nin ülkenin prestij hastanelerinden biri olacağını ifade ederek, “Şehir hastanemizin alanında hızlı bir şekilde dolgu işlemleri devam ediyor. Yıl sonunda dolgu işlemleri tamamlanacak. Yaklaşık 8,5 milyon metreküp dolgu malzemesi kullanılacak ve 340 bin metrekarelik bir alan oluşturulacak. Bu alanın 50 bin metrekaresine hastane inşa edilecek. 800 yatak kapasiteli olacak. Hem Eğitim Araştırma Hastanesi hem de merkez Devlet Hastanesi Rize’deki ihtiyaçları karşılama konusunda yetersiz kalıyor. Şehir Hastanesinin tamamlanması ile bu eksiklik giderilmiş olacak. Bu yıl içerisinde Şehir Hastanesinin üst yapı ihalesinin yapılabilmesi için de çalışmalar devam ediyor. Hızlı bir şekilde buradaki yapılaşmayı da tamamlayıp, özelde Rize halkının genelde Türkiye’de ihtiyaç duyan vatandaşların hizmetine sunacağız. Bu da gurur verici projelerimizden bir tanesi. Ülkemiz için prestijli bir hastane olacak” dedi.

Rize’de zaruretten dolayı büyük projelerin deniz doldurularak hayata geçirildiğini belirten Yazıcı, “Şu anda Rize’de devam eden projelerden 3 tanesi deniz doldurularak yapılıyor. Lojistik Liman zaten denizde olur. Rize Merkez’de yapılan millet bahçesi de, Şehir Hastanesi de zaruret dolayısıyla dolgu alanı üzerinde yapılıyor. Kent dağlık bir araziye sahip olduğu için yatırımları yapmaya uygun olan bulunmuyor. Mecburen, zorunluluk dolayısıyla dolgu yapmak suretiyle bu hizmet ünitelerini hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

hayati-yazici-rize-sehir-hastanesi-dolgu-alanindaki-calismalari-inceledi-3.jpghayati-yazici-rize-sehir-hastanesi-dolgu-alanindaki-calismalari-inceledi-4.jpghayati-yazici-rize-sehir-hastanesi-dolgu-alanindaki-calismalari-inceledi-2.jpghayati-yazici-rize-sehir-hastanesi-dolgu-alanindaki-calismalari-inceledi-1.jpg

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.